Predstavitev knjige Spomini še živijo

19.03.2024

V torek, 19.3.2024 je na fakulteti potekala predstavitev knjige Spomini še živijo, ki jo je uredila Vida Miloševič Arnold. Knjiga je zbir življenjskih zgodb stanovalk in stanovalcev Doma starejših občanov Fužine, ki odstirajo nova spoznanja o vojnih in povojnih časih. Gre za zbirko spominov, doživljanja otrok, opis dogodkov, čustvovanja in nepozabnih spominov, tako težkih časov kot upanja in želja. Na dogodku so poleg urednice, Vide Miloševič Arnold, predstavile pogled na knjigo avtorice uvodnih prispevkov: Jana Mali, Mojca Urek in Anica Kos Mikuš. Pavla Rapoša Tajnšek je podala osebni pogled na vsebino knjige. Slišali smo tudi dve zgodbi, ki sta ju predstavila Anže Štrancar in Miša Močilnikar. Dogodek je potekal v medgeneracijskem druženju, saj so bili v publiki poleg naših študentk in študentov, stanovalke in stanovalci doma, avtorice in avtorji življenjskih zgodb, zaposleni in upokojenci fakultete, strokovnjaki in strokovnjakinje na področju socialnega dela in širše. Poseben pečat so predstavitvi dodale kulinarične dobrote stanovalcev doma in glasbena spremljava prav tako stanovalca doma. Po predstavitvi knjige je sledila otvoritev razstave, ki bo na fakulteti do 10.4.2024.