Vabilo učnim bazam za sodelovanje pri študijski praksi

Spoštovani!

Vabimo vas k razpisu prostih mest za prakso študentov socialnega dela za š.l. 20/21!

Zahvala vsem mentorjem in mentoricam, ki ste sodelovali v preteklem š.l., v katerem je bilo v prakso vključenih 367 študentov 1. stopnje in 94 študentov 2. stopnje študija socialnega dela ter 21 Erasmus študentov. V procesu je sodelovalo 197 učnih baz, znotraj katerih je bilo aktivnih 236 mentorjev. Na fakulteti pa je bilo v mentorstvo študentom vključenih 10 pedagoških delavk in delavcev.

Prosimo vas, da za prakso študentov razpišete prosta mesta, ki jih lahko podprete s strokovnim mentorstvom socialnih delavcev in pri pripravi programa prakse, v okviru svojih možnosti, upoštevate smernice namenov in ciljev prakse. Mentor študentom socialnega dela je lahko univ.dipl.soc.del., mag.soc.del. ali dipl.soc.del. oz. v obliki somentorstva socialnega delavca, izjemoma tudi drug soroden profil, ki pri svojem dolgoletnem delu z uporabniki, uporablja metode socialnega dela.

Rok 21.9.!

Več o praksi in prijavnica za učne baze.

Vabljeni k sodelovanju!

Marko Mesec