Red. prof. dr. Vesna Leskošek št. sobe: P/23 telefon: + 386 (0)1 2809246 e-pošta: vesna.leskosek@fsd.uni-lj.si področje delovanja: družbene neenakosti, revščina, socialna država, spol, mladina | |
govorilne ure: GU so ob sredah ob 12.00. Na GU se najavite po e-pošti.
delovanje: Na Fakulteti za socialno delo je zaposlena od leta 2003. Pedagoško in raziskovalno se ukvarja s področji socialne države, družbenih neenakosti, revščine, spola in zaščito otrok. Od leta 2018 je redna profesorica. V zadnjih letih se posebej osredotoča na raziskovanje revščino v starosti in na prehransko revščino. Na Univerzi v Ljubljani je vodila skupino za pripravo Načrta enakosti spolov in sedaj vodi skupino za premljanje izvajanja NES. Kot predstavlnica UL sodeluje v skupini za enakost in raznolikost v mreži GUILD in v projektu EUTOPIA, kje je članice delovne skupine za vključujoče prakse v univerzitetnem prostoru. Je predsednica Strokovnega sveta Ministrstva za delo, družino insocialne zadeve in Ministrstva za solidarno prihodnost. Na MDDSZ deluje še v dveh delovnih skupinah in sicer za spremembe na centrih za socialno delo in spremembe Družinskega zakonika. Poleg tega deluje v Društvu socialnih delavk in delavcev Slovenije in v društvih s področja nasilja nad ženskami in otroci. Aktivno se vključuje v različne skupine, ki delujejo na področju človekovih pravic in družbene pravičnosti. Na mednarodni ravni je članica:
sodelovanje na projektih: Tekoči projekti: 2022-2024: Nosilka projekta Vsakdanje življenje in življenjski potek starih ljudi, ki živijo v revščini, ARIS J5-4587. 2020–2024: Applying Sustainability Transition Research in Social Work Tackling Major Societal Challenge of Social Inclusion – ASTRA. H2020 Marie Skłodowska Curie – MSCA ETN, no. 955518. Vodi delovni sdveženj o mobilnosti in izobraževanju in je mentorica mlademu raziskovalcu. Je članica raziskovalne skupine Socialna psihologija in sociologija vsakdanjega življenja na Fakulteti za družbene vede, Univerze v Ljubljani. Izbrani pretekli projekti: 2020-2021: Sovialno delo v času kovid-19. (nefinancirana raziskava). Rezultati so bili predstalvjni v petih tujih revijah in znanstvneih monografijah, v posebni številki revije Socialno delo in na mnogih zannstvenih in strokovnih dogodkih v Sloveniji in v tujini. 2019-2021: Podporne mreže mladih v psihosocialni stiskah. CRP - ARIS V5-1910. 2017-2018: Establishing Interdisciplinary life-long learning programme in child protection (UNICEF).
bibliografija: |