Main chalanges for social workers implementing human rights in Lithuania

13. 9. ob 17h v predavalnici 7: MAIN CHALANGES FOR SOCIAL WORKERS IMPLEMENTING HUMAN RIGHTS IN LITHUANIA.
Predavanje bo za podiplomske študente in za zainteresirano strokovno javnost.

15. 9. ob 13h v predavalnici 8: THE DEVELOPMENT OF FOSTER CARE SYSTEM IN POSTCOMMUNIST COUNTRIES: CASE OF LITHUANIA.
Predavanje bo za zaposlene na FSD in zainteresirano strokovno javnost.

Vabilo na predavanje

Prof. Dr. Dalija Snieškienė je doktorirala iz sociologije leta 2002 in je zaposlena na Vytautas Magnus University, predava pa tudi na Kaunas University of Medicine v Litvi. Študijsko se je izpopolnjevala na Danskem, kjer je preučevala predvsem sisteme socialne zaščite otrok. V zadnjih letih se posveča predvsem temi rejništva in vključevanju človekovih pravic v izobraževanje za socialno delo.
Gostovala je na različnih evrospkih univerzah, med drugimi na Poljskem, Portugalskem, Finskem in v Nemčiji. Je podpredsednica Društva socialnih delavk in delavcev Litve, predsednica univerzitetnega sindikata in članica različnih projektnih in programskih skupin v socialnem delu in na področju rejništva.

V Ljubljano prihaja v okviru Erazmus mobilnosti in bo imela dve predavanji v angleškem jeziku:

Predavanje bo za podiplomske študente in za zainteresirano strokovno javnost.

Predavanje bo za zaposlene na FSD in zainteresirano strokovno javnost.