NAVODILA ZA ODDAJO IN ZAGOVORE DIPLOMSKIH IN MAGISTRSKIH DEL V ČASU IZREDNIH RAZMER

Obveščamo vas, da oddaja diplomskih in magistrskih del zaradi izrednih razmer (ta navodila veljajo tudi za tiste, ki boste zaključna dela oddajali v junijskem roku 2021) poteka nekoliko drugače, in sicer:

Ko vam mentor_ica po pregledu preverjanja podobnosti vsebine v Vis-u potrdi oz. odobri oddajo diplomskega ali magistrskega dela (glede postopka oddaje zaključnega dela na preverjanje podobnosti vsebine elektronske oblike pisnega zaključnega dela glejte splošna navodila za oddajo diplomskih in magistrskih del, ki so objavljena na spletnih straneh FSD), na elektronski naslovreferat@fsd.uni-lj.si v rokih, ki so razpisani za oddajo zaključnih del (roki za oddajo so navedeni spodaj), pošljete:

• Skenirano in podpisano izjavo o avtorstvu , ki jo natisnete v Vis-u na zavihku Zaključek študija – izjava ob oddaji dela;

• potrdilo o vrnjenih knjigah, obrnite se na knjižico izposoja@fsd.uni-lj.si, kjer vam bodo prek elektronske pošte poslali potrdilo;

• izredni študenti pošljete tudi elektronsko sporočilo o poravnanih finančnih obveznostih, obrnite se na računovodstvo racunovodstvo@fsd.uni-lj.si, kjer vam bodo po elektronski pošti izdali potrdilo, da ste poravnali vse finančne obveznosti;

• obrazec za prijavo na zagovor (pred oddajo zaključnega dela nam pišite na referat@fsd.uni-lj.si , da vam po elektronski pošti pošljemo obrazec za prijavo na zagovor) , ki ga prosimo izpolnjenega pošljite skupaj z ostalo zgoraj navedeno dokumentacijo;
  • dovoljenje za spremljanje zaposljivosti po zaključku študija - obrazec vam bomo po elektronski pošti poslali skupaj z obrazcem za prijavo na zagovor (prosimo vas, da nam vso dokumentacijo pošljete v enem mailu).

S tem bo postopek oddaje zaključenega dela zaključen.

Hkrati vas vabimo, da se pridružite vsem diplomantom in diplomantkam v Alumni klubu FSD. Prijavnico izpolnite na povezavi https://www.fsd.uni-lj.si/alumni/

Roki za oddajo diplomskega dela in zagovori

Oddaja diplomskega dela od 1. do 15. oktobra: zagovor v novembru
Oddaja diplomskega dela od 1. do 15. decembra: zagovor v januarju
Oddaja diplomskega dela od 1. do 15. marca: zagovor v aprilu
Oddaja diplomskega dela od 1. do 15. maja: zagovor v juniju
Oddaja diplomskega dela od 15. do 30. junija: zagovor v septembru (v študijskem letu 2020/21 je rok za oddajo diplomskih in magistrskih del izjemoma podaljšan do 5. julija 2021. Za vse diplomantke in diplomante na prvostopenjskem študiju, ki boste diplome oddali do 5. 7. 2021, bomo zagovore organizirali med 17. 8. in 10. 9. 2021; za vse, ki boste oddali magistrsko delo na drugostopenjskem študiju do 5. 7. 2021, pa bomo zagovore organizirali med 17. 8. in do konca septembra 2021. O datumu zagovora boste obveščeni, ko bodo formirane komisije oz. vsaj nekaj dni pred zagovorom).

Pomembno: Diplomskih ali magistrskih del v fizični (vezani) obliki ne pošiljate; prav tako ne pošiljate več diplomskega ali magistrskega dela, shranjenega na CD-ju.

Zagovori avgusta in septgembra 2021 bodo spet potekali v prostorih fakultete (in ne več prek Zoom-a) .

Vseeno ohranjamo informacijo o zagovorih prek aplikacije Zoom. V primeru zagovora prek aplikacije Zoom, vam bomo povezavo do Zoom-a poslali po elektronski pošti skupaj z obvestilom o zagovoru (prav tako bo povezava Zoom objavljena na spletnih straneh FSD pod »zagovori diplomskih in magistrskih del«).

V primeru vprašanj nas prosimo kontaktirajte na naslov referat@fsd.uni-lj.si

Navodila za izvedbo zagovora diplomskega oz. magistrskega dela preko aplikacije Zoom:

- zagovori potekajo na enak način kot bi potekali v predavalnici, potrebne so nekatere tehnične prilagoditve za on-line izvedbo;

- študent_ka se prijavi na zagovor ob predvideni uri zagovora preko povezave, ki je objavljena na spletnih straneh FSD pod »zagovori diplomskih in magistrskih del;

-na začetku zagovora imajo članice in člani komisije in študent_ka vključeno kamero, mikrofon ima vključen oseba, ki govori, ostali imajo mikrofone izključene;

- predstavitev diplomskega oz. magistrskega dela lahko poteka na različne načine. V primeru, da ima študent_ka za predstavitev pripravljen PowerPoint, v Zoom-u uporabi možnost »deljenje zaslona«, ki omogoča predvajanje predstavitve in ob tem predstavi temo;

- ko je predstavitev, kjer se uporablja funkcija deljenje zaslona, zaključena, se deljenje zaslona izklopi in zagovor se nadaljuje z vključeno kamero;

- po predstavitvi in vprašanjih, ki sledijo s strani članic in članov komisije, se javnost in študent_ka izključijo iz Zoom srečanja;

- študentka se po petih minutah znova priklopi preko povezave, ki je objavljena za njen zagovor, sledi razglasitev ocene.

Lep pozdrav