Magistrski študij (2. stopnja)

Razpis in vpis

V skladu z Razpisom za vpis v magistrske študijske programe 2. stopnje v študijskem letu 2025/2026 fakulteta razpisuje naslednje programe:

v okviru rednega študija:

  • Socialno delo - (razpisanih 100 mest, 4 mesta za tujce in 1 mesto za Slovence brez slovenskega državljanstva)

Število vpisnih mest za vpis v podiplomski magistrski študijski program druge stopnje Socialno delo se razpisuje za celoten študijski program.

v okviru izrednega študija pa:

Program Socialno delo se bo izvajal, če bo vanj vpisanih najmanj 15 kandidatov. Program Socialno delo s starimi ljudmi pa se bo izvajal, če se bo vanj vpisalo vsaj 13 študentov. 

Izvaja se tudi:

Informativni dan: 26. 5. 2025 ob 16.00, predavalnica 2, Fakulteta za socialno delo.

Prijavni rok in rok za vpis:

Na razpis se lahko prijavijo vsi kandidati, ki želijo študirati na magistrskih študijskih programih na Fakulteti za socialno delo Univerze v Ljubljani, ne glede na to, ali so v času oddaje prijave že zaključili predhodni študij ali ne. Zaključen predhodni študij ni pogoj za prijavo, je pa pogoj za vpis v študijski program.

Določita se dva roka za prijavo za vpis za državljane Republike Slovenije in EU:

  • Prvi prijavni rok je do 30. 6. 2025. Prijavljeni kandidati morajo izpolnjevati pogoje za vpis najkasneje do 12. 9. 2025 (rok za pošiljanje dokazil).
  • Drugi prijavni rok je odprt od 28. 8. 2025 do 4. 9. 2025 in sicer na programih, prikaterih bodo po prvem prijavnem roku še ostala prosta mesta.

Prijavni rok za tujce izven EU in Slovence brez slovenskega državljanstva Republike

  • Rok za prijavo je do 31. 5. 2025. Rok za pošiljanje dokazil je 30. 6. 2025.

Vpis bo zaključen najpozneje do 30. septembra 2025.

Postopek prijave

Kandidati za vpis v razpisane študijske programe se prijavljajo preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ. Razpis za magistrske programe bo predvidoma izšel v drugi polovici meseca marca 2025.

Kandidati s tujimi listinami o izobraževanju, s katerimi dokazujejo izpolnjevanje vpisnih pogojev, z isto prijavo oz. na istem obrazcu oddajo tudi vlogo za priznavanje tujega izobraževanja za namen nadaljevanja izobraževanja na Univerzi v Ljubljani. Vloga se poda z elektronsko prijavo za vpis, izpolnjeno v eVŠ, ki v prijavi vsebuje tudi vlogo za priznavanje izobraževanja. Vlogi/prošnji priložijo dokumente, objavljene na spletnih straneh.

OPOZORILO: Upoštevane in obravnavane bodo zgolj prijave/vloge za priznavanje tujega izobraževanja, ki bodo prispele pravočasno in v predpisani obliki:

Prijavo za vpis kandidati oddajo z elektronsko vlogo na spletnem portalu eVŠ bodisi s sredstvom elektronske identifikacije najmanj srednje ravni zanesljivosti (s kvalificiranim digitalnim potrdilom, smsPASS-om, e-osebno izkaznico), bodisi z AAI-računom (račun avtentikacijske in avtorizacijske infrastrukture) ali uporabniškim imenom in geslom preko sistema SI-PASS , ki deluje v okviru Državnega centra za storitve zaupanja.

Storitev SI-PASS je enotna točka za preverjanje identitete različnih uporabnikov/-ic ter elektronsko podpisovanje vlog in drugih dokumentov. SI-PASS se praviloma uporablja v okviru opravljanja posameznih elektronskih storitev.

Kot pravočasna se upošteva:

Po uspešno oddani prijavi,  kandidat na e-naslov, ki ga je navedel v prijavi za vpis, prejme potrdilo o uspešno oddani prijavi. Če kandidat potrdila ne prejme, prijava ni bila uspešno oddana.

Kot pravočasna se upošteva prijava, ki je bila izpolnjena in elektronsko podpisana ter oddana v eVŠ do roka določenega z razpisom.

Kandidati so dolžni spremljati e-poštni naslov, ki so ga navedli v prijavi za vpis, ter spletni portal eVŠ, saj komunikacija in morebitno pozivanje za dopolnitev prijave za vpis lahko poteka na ta način. Kandidati morajo sami zagotoviti veljavnost v prijavi navedenega e-poštnega naslova.

Tehnična pomoč za težave z digitalnim potrdilom in elektronskim podpisovanjem:

Enotni kontaktni center državne uprave (EKC), e-naslov: ekc@gov.si, tel.: 080 2002 (med delavniki od 8. do 22. ure).  Upoštevajte, da bo vaša vloga obravnavana le v času uradnih ur.

Vsebinska pomoč za vprašanja pri izpolnjevanju elektronske vloge:

  • Enotni kontaktni center državne uprave (EKC), e-naslov: ekc@gov.si, tel.: 080 2002 (med delavniki od 8. do 22. ure), tel. za klice iz tujine: 00386 1 478 85 90. Upoštevajte, da bo vaša vloga obravnavana le v času uradnih ur.
  • Študentska organizacija Slovenije, info@podpora-vpis.si, tel. št: 064 179 197

Kontaktni podatki za vsebinska vprašanja (priloge, prijavni roki ali izpolnjevanje vpisnih pogojev): Referat za podiplomski študij: 

Dokazila, ki jih morajo priložiti kandidati k prijavi za vpis so:

Dokazila kandidati priložijo prijavi oziroma naknadno, v skladu z navodili in roki iz tega razpisa oziroma v skladu z obvestili, ki jih kandidati prejmejo z naslova članice UL.   Navodila za oddajo prilog.

Vsak kandidat lahko pri eni prilogi odda največ 3 priponke, velikost posamezne priponke je največ 5MB.

 Priloga 1: Diplomska listina

Sken ali fotografija diplomske listine o zaključenem izobraževanju (vseh strani listine). Če diplomska listina še ni bila izdana, kandidat priloži začasno potrdilo o diplomiranju. V kolikor ste diplomant/-ka Fakultete za socialno delo, dokazila ni potrebno predložiti.

 Priloga 2: Priloga k diplomi (ali potrdilo o opravljenih izpitih)

Sken ali fotografija celotne Priloge k diplomi oz. potrdilo o opravljenih obveznostih na dodiplomskem študiju z izračunano povprečno oceno študija in oceno diplome. V kolikor ste diplomant/-ka Fakultete za socialno delo, dokazila ni potrebno predložiti.

 Priloga 3: Dokazilo o izpolnjevanju vpisnih pogojev

Sken ali fotografijo Potrdila o opravljenih diferencialnih izpitih (priložijo kandidati, ki so na dodiplomskem študiju zbrali 240KT vendar niso s področja socialnega dela) ali Potrdilo o opravljenem dodatnem letniku (priložijo kandidati, ki so na dodiplomskem študiju zbrali 180KT oziroma končali triletni visokošolski strokovni program).
Kandidati, ki so jim bile (delno) priznane obveznosti pred vpisom, predložijo sken ali fotografijo sklepa Komisije za študentske zadeve o priznanju. Potrdila ni treba priložiti kandidatom, ki so opravili vse obveznosti diferencialnih izpitov ali dodatnega letnika in imajo urejen elektronski indeks.

Šolnine

Šolnine veljajo za izredni študij, za tujce in za redne študente z že pridobljeno izobrazbo, ki ustreza drugi stopnji ali so na tej stopnji že ponavljali letnik ali spremenili študijski program in se želijo vpisati v nov študijski program.

Šolnine so objavljene v Ceniku storitev za študente.